PROGRAM TROSKLIWA PIELĘGNACJA Troskliwa Pielęgnacja to jedyny
taki program dla położnych
rodzinnych i środowiskowych
w Polsce
PRZYSTĄP lub ZALOGUJ SIĘ
Strona główna > Magazyn
Magazyn
Aby przeglądać Magazyn i korzystać z portalu w pełnym zakresie wymagane jest przynależenie do Programu Troskliwa Pielęgnacja i zalogowanie się. Jeśli jeszcze nie jest Pani członkinią Programu – prosimy o przystąpienie w dziale Przystąp
NR 2 (12) 2006
Najnowszy numer. W numerze m.in.

Głównym tematem magazynu będzie zagadnienie zakażeń.

POŁOŻNA Z OKŁADKI
„17 porodów i ja jedna!”
„17 porodów i ja jedna!”
WAŻNY TEMAT
Zakażenia
Zakażenia

Fakt, iż żyjemy wśród miliardów niewidocznych mikroorganizmów, z których wiele może być dla człowieka niebezpiecznych, a nawet zabójczych, jest obecnie tak oczywisty, że trudno uwierzyć, że jest to odkrycie kształtujące się stopniowo w świadomości nauki dopiero przez ostatnie 200 lat.

Nasz organizm od początku musi dysponować sprawną obroną, którą zapewnia mu bardzo złożony układ immunologiczny. Ostatecznie od stosunku sił między inwazyjnością drobnoustrojów a naszym systemem obrony zależy, czy spotkanie z nimi zakończy się ich wtargnięciem na teren organizmu – zakażeniem, czy wywołają stan zapalny – chorobę lokalną lub uogólnioną – i jakie będą konsekwencje tej inwazji oraz walki dla organizmu człowieka.

AKTUALNOŚCI
Zalety i wady porodów w wodzie
Zalety i wady porodów w wodzie

Opracowanie i konsultacja dr n. med. Piotr Raczyński z Instytutu Matki i Dziecka

Szanowne Panie, już sam tytuł zobowiązuje mnie do praktycznego przedstawienia szeregu zagadnień związanych z tematyką porodu w wodzie. Moim celem nie jest zachwalanie porodu w wodzie jako najlepszej metody porodu dostępnej w wybranym przez Was szpitalu ani straszenie przed takim wyborem. Skupię się na opisaniu procedur medycznych, okoliczności towarzyszących, przeciwwskazań oraz wszelkich innych aspektów związanych z tym sposobem postępowania podczas porodu.
 


ZOBACZ INNE WYDANIA
X
idź do ankiety
XW serwisie używamy plików cookies w celu dostosowania go do potrzeb użytkowników oraz
zbierania statystyk. Jeśli nie chcą Państwo, aby były one zapisywane na dysku, należy zmienić
ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji o plikach cookies w polityce prywatności.