PROGRAM TROSKLIWA PIELĘGNACJA Troskliwa Pielęgnacja to jedyny
taki program dla położnych
rodzinnych i środowiskowych
w Polsce
PRZYSTĄP lub ZALOGUJ SIĘ
Strona główna > Magazyn
Magazyn
Aby przeglądać Magazyn i korzystać z portalu w pełnym zakresie wymagane jest przynależenie do Programu Troskliwa Pielęgnacja i zalogowanie się. Jeśli jeszcze nie jest Pani członkinią Programu – prosimy o przystąpienie w dziale Przystąp
NR 1 (16) 2007
Najnowszy numer. W numerze m.in.

W bieżącym numerze szeroko przyglądamy się problemowi zachorowań noworodków i niemowląt.

POŁOŻNA Z OKŁADKI
„Każdy dzień przynosi miłe chwile”.
„Każdy dzień przynosi miłe chwile”.
WAŻNY TEMAT
Kiedy dziecko choruje
Kiedy dziecko choruje

Właściwa ocena objawów. Dla większości rodziców choroba dziecka stanowi ogromne wyzwanie. W powyższej sytuacji fachowa ocena i porada posiada ogromne znaczenie. Aby jak najlepiej pomóc naszym podopiecznym, musimy prawidłowo ocenić napotkaną sytuację kliniczną. W powyższej ocenie uwzględnić należy przede wszystkim objawy niepokojące, które będą nas skłaniać do natychmiastowego działania. Do częstszych problemów spotykanych w codziennej praktyce należą: gorączka, wymioty, ostra biegunka i odwodnienie.
 

AKTUALNOŚCI
Katar u noworodka
Katar u noworodka

 Katar to objaw związany z występowaniem zapalenia błony śluzowej nosa. Na ogół jest objawem banalnej infekcji wirusowej, ale może być także sygnałem bardziej niebezpiecznego zakażenia (często również bakteryjnego). Katar występuje najczęściej wiosną i jesienią. Do pierwszych jego objawów należą kichanie i uczucie swędzenia w nosie. Zazwyczaj pojawia się gorsze samopoczucie, czasem stan podgorączkowy, rzadziej gorączka. Przebieg kliniczny w dużej mierze zależy od lokalizacji infekcji, bardzo często katar jest jednym spośród objawów infekcji górnych dróg oddechowych. 


ZOBACZ INNE WYDANIA
X
idź do ankiety
XW serwisie używamy plików cookies w celu dostosowania go do potrzeb użytkowników oraz
zbierania statystyk. Jeśli nie chcą Państwo, aby były one zapisywane na dysku, należy zmienić
ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji o plikach cookies w polityce prywatności.