PROGRAM TROSKLIWA PIELĘGNACJA Troskliwa Pielęgnacja to jedyny
taki program dla położnych
rodzinnych i środowiskowych
w Polsce
PRZYSTĄP lub ZALOGUJ SIĘ
Strona główna > Magazyn
Magazyn
Aby przeglądać Magazyn i korzystać z portalu w pełnym zakresie wymagane jest przynależenie do Programu Troskliwa Pielęgnacja i zalogowanie się. Jeśli jeszcze nie jest Pani członkinią Programu – prosimy o przystąpienie w dziale Przystąp
NR 3 (18) 2007
Najnowszy numer. W numerze m.in.

Tematem wiodącym będą odpowiedzi na pytania: „Kiedy można po raz pierwszy wybrać się w podróż z niemowlęciem?”, „Jak daleko to już za daleko?”, „Jak, i na co, trzeba się najbardziej przygotować?”.

POŁOŻNA Z OKŁADKI
„Najważniejsze – być sobą”.
„Najważniejsze – być sobą”.
WAŻNY TEMAT
Karmienie piersią
Karmienie piersią

Do karmienia piersią organizm kobiety przygotowuje się już w pierwszych tygodniach ciąży. W okresie tym dochodzi do pobudzenia gruczołów piersiowych przez steroidy płciowe, laktogen łożyskowy i prolaktynę. Piersi stają się pełniejsze i bardziej tkliwe. Około 20. tygodnia rozpoczyna się wytwarzanie siary. Skład siary różni się od właściwego mleka matki i zawiera czynniki pobudzające dojrzewanie przewodu pokarmowego (głównie białka) oraz modulujące odporność (immunoglobulina A i prostaglandyny). Z uwagi na te właściwości siary tak ważne jest przystawienie noworodka do piersi zaraz po urodzeniu. Siara wytwarzana jest przez pierwsze 3-4 dni po porodzie.


ZOBACZ INNE WYDANIA
X
idź do ankiety
XW serwisie używamy plików cookies w celu dostosowania go do potrzeb użytkowników oraz
zbierania statystyk. Jeśli nie chcą Państwo, aby były one zapisywane na dysku, należy zmienić
ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji o plikach cookies w polityce prywatności.