PROGRAM TROSKLIWA PIELĘGNACJA Troskliwa Pielęgnacja to jedyny
taki program dla położnych
rodzinnych i środowiskowych
w Polsce
PRZYSTĄP lub ZALOGUJ SIĘ
Strona główna > Magazyn
Magazyn
Aby przeglądać Magazyn i korzystać z portalu w pełnym zakresie wymagane jest przynależenie do Programu Troskliwa Pielęgnacja i zalogowanie się. Jeśli jeszcze nie jest Pani członkinią Programu – prosimy o przystąpienie w dziale Przystąp
NR 1 (51) 2014
Najnowszy numer. W numerze m.in.

Tematem wiodącym numeru są mity i fakty karmienia piersią oraz sposoby zapobiegania zaburzeniom psychicznym w okresie ciąży.

WAŻNY TEMAT
 Fakty i Mity o karmieniu piersią
Fakty i Mity o karmieniu piersią

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem odżywiania dziecka. Przeprowadzone analizy chemiczne wykazały, jak bardzo mleko matki różni się od mleka innego ssaka. Wydawało się, że w miarę postępów wiedzy i możliwości technologicznych potrafimy wyprodukować mleko o takiej samej wartości jak pokarm kobiecy. Obecnie wiadomo jednak, że takiego produktu wyprodukować nie można, ponieważ skład mleka kobiecego ulega zmianie z dnia na dzień, przystosowując się do potrzeb dziecka. Jest on tkanką człowieka – matki, przekazywaną człowiekowi – dziecku. Takiej żywej substancji wyprodukować nie potrafi żadna firma. Jednak wokół karmienia piersią krąży wiele mitów. Oto najczęstsze opinie, jakie możemy usłyszeć – które z nich są prawdziwe?


ZOBACZ INNE WYDANIA
X
idź do ankiety
XW serwisie używamy plików cookies w celu dostosowania go do potrzeb użytkowników oraz
zbierania statystyk. Jeśli nie chcą Państwo, aby były one zapisywane na dysku, należy zmienić
ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji o plikach cookies w polityce prywatności.