PROGRAM TROSKLIWA PIELĘGNACJA Troskliwa Pielęgnacja to jedyny
taki program dla położnych
rodzinnych i środowiskowych
w Polsce
PRZYSTĄP lub ZALOGUJ SIĘ
Strona główna > Magazyn
Magazyn
Aby przeglądać Magazyn i korzystać z portalu w pełnym zakresie wymagane jest przynależenie do Programu Troskliwa Pielęgnacja i zalogowanie się. Jeśli jeszcze nie jest Pani członkinią Programu – prosimy o przystąpienie w dziale Przystąp
NR 1 (1) 2004
Najnowszy numer. W numerze m.in.

Głównym zagadnieniem będzie karmienie piersią, obecnie odkrywa się coraz więcej pozytywnych aspektów tej metody. W środowisku medycznym, a także wmediach rośnie poparcie dla naturalnego karmienia.

POŁOŻNA Z OKŁADKI
"To był impuls"
WAŻNY TEMAT
Karmienie piersią
Karmienie piersią

Mówiąc o karmieniu piersią, nie można rozpatrywać tego zagadnienia na zasadzie „za czy przeciw”. Tysiące badań, analiz, prac doktorskich mówi jasno i wyraźnie – nie ma lepszego sposobu odżywiania noworodków i niemowląt niż dostarczanie im naturalnego pokarmu, czyli mleka matki. Obecnie odkrywa się coraz więcej pozytywnych aspektów tej metody. W środowisku medycznym, a także wmediach rośnie poparcie dla naturalnego karmienia. Kampanie na rzecz podawania dziecku piersi wspierane są przez bardzo rzeczowe argumenty przemawiające za wyborem tej metody odżywiania. Jak dowodzą najnowsze badania, korzyści z karmienia czerpie i dziecko, i matka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

AKTUALNOŚCI
Zimowa pielęgnacja
Zimowa pielęgnacja

Zima to czas, który ma w sobie wiele uroku. Podziwiasz śniegowe czapy okrywające gałęzie drzew, jeździsz z dziećmi na sankach, na nartach. Lubisz zimę, niestety Twoja skóra jej nie lubi. Gołym okiem można zauważyć, że staje się nieprzyjemnie szorstka, odczuwalnie sucha, a w skrajnych przypadkach pojawiają się nawet tak niekorzystne zmiany, jak swędzenie czy zaczerwienienie. To znak, że chociaż zaspy śniegu nie chcą stopnieć, w Twoim organizmie topnieją zapasy wilgoci.
 


ZOBACZ INNE WYDANIA
X
idź do ankiety
X



W serwisie używamy plików cookies w celu dostosowania go do potrzeb użytkowników oraz
zbierania statystyk. Jeśli nie chcą Państwo, aby były one zapisywane na dysku, należy zmienić
ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji o plikach cookies w polityce prywatności.